MOJE POVÍDKY...aneb už nechci psát do šuplíku

"Medúza"

Publikováno 28.05.2015 v 19:46 v kategorii POVÍDKY, přečteno: 126x

příběh, který jsem měla v hlavě už hodně dlouho


Doktorka Alison Brownová odložila skalpel a znovu si prohlédla tělo na pitevním stole. „Co má tohle znamenat, to už je čtvrtá vykuchaná“ řekla si nahlas pro sebe. A měla pravdu, bylo to již čtvrté ženské tělo, ve které chyběly určité orgány jako ledviny, játra nebo oční rohovky. „Copak policie nic nedělá?“ mudrovala doktorka Brownová dál.


Policie v dané záležitosti samozřejmě nezahálela - detektiv seržant Gregory Small již měl na stole téměř kompletní zprávu o nálezu čtvrtého těla a před sebou rozohněnou dámu lehčí mravů afroamerického původu. „Tak co jako bude dál, to budete pořád jen takle zírat, nebo začnete Cloe konečně hledat“ hlasitě vykřikovala ta ženština. „Pokusím se o maximum, ale vzhledem k tomu, že Cloe byla taky šlapka, jako vy bude to hodně náročné a nic neslibuju a teď se laskavě uklidněte a opusťte moji kancelář“ pravil detektiv „No jo, to se dalo čekat, že mě chlupatý akorát tak vyrazej“ zavrčela ta ženská a vztekle odkráčela pryč.


Small si otřel z čela pot, zhluboka se nadechl a zanořil se do haldy materiálů k případu podivně zavražděných žen. „A třeba se zblázni, babo, ale já prostě zázraky na počkání nedělám“ zabručel ještě směrem, kde tušil odcházející prostitutku. „A večer je ještě ten stupidní školní sraz“ blesklo mu ještě hlavou. A v tu chvíli se mu vůbec nikam nechtělo.


Nakonec se přece jen na ten příšerný mejdan přece jen dostavil, ale hned po vstupu ho veškeré odhodlání opustilo a svoji přítomnost považoval za obrovskou chybu, ale jen do té doby, než mu oči sklouzly k jednomu z narvaných stolů, kde okamžitě zaregistroval povědomou rezatou hřívu a okamžitě zareagoval. „Alison, jsi to ty!“ Žena se pomalu otočila a při pohledu na Grega se celá rozzářila „Tak jsi přece jenom neodolal“ usmívala se a hned ho objímala a líbala na tváře. A od té chvíle se ti dva od sebe nehnuli ani na krok – objednali si láhev Šampaňského a pěkně se usadili u jednoho stolku. A jak rozhovor ubíhala, zjišťovali, že jejich osudy jsou si v mnohém podobné. Nejenže oba pracovali v policejních složkách, spojoval je i stejně krutý osud v podobě tragické ztráty nejbližších. „Jo jo, Keyla a děti mi zoufale chybí, neuplyne den, abych na ně nemyslel“ vzdychal Greg. „Kéž bych tehdy mohl zůstat doma, víš můj syn Timmy tehdy dostal ošklivý astmatický záchvat a tak si Keyla vzala moje auto a vyrazila do nemocnice, kde dali kluka do pořádku, ale na zpáteční cestě došel benzín a během tankování auto prostě vybuchlo…a nikdo z nich to nepřežil“ slzel Greg. Alson o něžně objala „ Vím přesně, co cítíš, tak sem si tím prošla, můj muž Peter a dcera zemřeli podobně“ Teď pro změnu slzela ona. „A dost, nebudeme si přece celej večer drásat rány“ zařval Greg. „Jde se tančit“ zavelel. A tak ti dva strávili zbytek večer a vlastně celou noc na parketu.


Po poslední skleničce nabídl Greg Alison doprovod domů a ta snad i pod vlivem velkého množství vypitého alkoholu nadšeně souhlasila. „Tak ty si ta, která mě zásobuje těmi příšernými papíry o příšerných vraždách“ mumlal přiopile cestou do šatny. „Přesně tak, a ty si ten, kterej to má celý na triku“ šklebila se Alison. Ještě ani do šatny nedošli, když jim někdo náhle položil ruce na ramena a mezi ně se nacpala odulá hlava s mastnými vlasy. „Nazdárek, zdraví vás kašpárek“ zahulákal ten vetřelec. Greg i Alison se prudce otočili „No tak, copak už si nepamatujete na kámoše Willyho“ hulákal ten chlápek dál.


„Ale jistě Willy, jenom jsem tě tady nečekala“ koktala překvapená Alison. „Prej máš nějakej super podnik“ snažil se situaci zachránit Greg. „ Jasně, jmenuje se to Medúza a je to tedy úplně jinej levl než tenhle pajz, tak přijďte někdy pobejt“ zašklebil se ještě ten chlápek, a zmizel, jako se objevil. Alison i Greg zůstali stát v němém úžasu. Přítomnost nepopulárního spolužáka Williama Diamonda je totálně vykolejila. Tento drzý a arogantní synáček z prachaté rodiny byl pro všechny vždycky spíše nepřítelem, proto Alison a Greg raději zamířili domů.


No a od té doby, co proběhl tento mejdan se Greg a Alison vídali čím dál, tím víc – prozatím víceméně pracovně, i tak bylo jasné, že se zde rodí něco víc, než jen vztah policajta a soudní patoložky. Snad, že je spojovala stejná tragédie – dokud… Dokud se Greg nedostal ke složce materiálů se jménem Peter Brown. Nalezl zde záznamy člena CSI, který jako první odhalil podivná „vykuchaná“ ženská těla a přišel s myšlenkou obchodu s lidskými orgány. Dle tehdejšího vyšetřování vedla nejdůležitější stopa do podniku nevalné pověsti s názvem „Medúza“ a jméno William Diamond zde kolovalo snad ve všech tvarech a pádech. Jenomže ve finále se nic konkrétního neprokázalo a případ byl odložen. Znovu ho otevřel až Greg. A ještě něco tu bylo – něco co Grega rozzuřilo k nepříčetnosti.


Ještě týž večer zabušil na bytu Alison a sotva mu Alison otevřela, řval „Ty jsi mi lhala, ona žije, tvoje dcera žije a tvůj manžílek v tom případu jel taky“ Šokovaná Alison chvíli nechápala, co to blábolí, vzápětí se však rychle vzpamatovala. „ Aha, tak jestli ti jde o Samanthu, tak o té jsem ti neřekla, aby tě neranila, abych ti neublížila. A pokud chceš vědět, kde a jak moje dcera žije, pojedeš teď semnou a prosím bez dalších urážek“. Rázně odrazila jeho útok Alison. Gregovi nezbylo než poslechnout a tak vyrazili do jednoho malého městečka.


„ Tak tady bydlí moji rodiče a moje dcera“ pravila stroze Alison, když zastavila před jedním z domků. Poté vešli dovnitř – ke dveřím se hned hrnula drobná asi pětiletá světlovlasá holčička, která divoce gestikulovala rukama a jen sem tam přidala slovo mami nebo máma. Alison její gesta opětovala, objala ji a políbila. „Tak to je Samantha a je sice na živu, ale při té hrozné události přišla o sluch a pravou nohu. A neřekla jsem ti o ní, protože jsem ti nechtěla ublížit a především jsem chtěla chránit svou dceru, nikdo totiž neví, že přežila. Proto nechápu, kdo to do materiálů mého manžela uvedl“ snažila se Alison o rozumné vysvětlení. Greg byl však neoblomný „ Přesto si mi to měla říct hned na začátku“ řekl a odešel. „Sakra Gregu, já ti nechtěla ublížit a to o manželovi jsem netušila“ zoufale za ním volala Alison a pak se s pláčem sesunula k zemi. Greg však nereagoval, jen vztekle kopl do obrubníku, nasedl do auta a odjel. Uslzená Alison s dcerkou v náručí jen zklamaně zavřela dveře.


Od této události uběhla určitá doba, ale případ se stále nehýbal a záležitosti mezi Gregem a Alison byly stále na bodu mrazu. Greg se zoufale snažil zahnat chmurné myšlenky usilovnou prací, ale vůbec nic se mu nedařilo. Práce mu doslova padala z ruky a přece se na něj štěstí obrátilo a konečně zachytil pořádnou stopu. A opět tu figurovalo jméno William Diamond, klub Medúza a Peter Brown. „A zase Willy“ bručel si Greg pro sebe. A postupně rozmotával spletenec informací. Konečně objevil souvislost mezi záhadnými ženskými těly a zvýšenou frekvencí různých tanečnic a jiných zaměstnankyň klubu Medúza - Velký šéf William Diamond tehdy zjistil, že jeho děsivému obchodování hrozí bezprostřední odhalení, proto se nejprve zbavil Petera Browna, a stejným způsobem chtěl zlikvidovat i Grega, ale jeho auto explodovalo v době, kdy v něm seděla jeho žena a syn. Rozechvělý Greg vše pečlivě zabalil a zamířil k Alison.


Tentokrát raději zazvonil na zvonek. Otevřela mu rozespalá Alison . „Co ty tu chceš tak pozdě v noci“ zabručel nevrle. „ Myslím, že jsem to rozsekl, už vím co je za těmi těly a jakou roli v tom hrál tvůj muž i moje žena, jen mě prosím pusť dovnitř“ žadonil. „Mého muže si laskavě neber do huby“ vrčela dál Alison „Prosím Alison, klidně si před tebou kleknu a odprosím tě, jen mě pusť dovnitř.“ Prosil dál Greg. „No tak tedy pojď“ zabručela Alison.


Nakonec uvařila i kávu a přečetla si předložené dokumenty. „Tak nevím, jestli tomu můžu věřit“ řekla smutně. „ Můžeš, a mě také“ nesměle šeptl Greg. „No dobře, ale teď už by si měl jít“ stroze odvětila Alison a odešla do své ložnice. Greg se otráveně zvedl a měl se k odchodu, ale na poslední si to rozmyslel a zamířil do ložnice za Alison. Ta ležela stočená do klubíčka na posteli a ramena jí cukala od pláče. „No tak Ali, tohle jsem vážně nechtěl“ chlácholil ji. „Tak proč ten řev a urážky“ naříkala Alison. „ To bylo ode mne hloupé a ošklivé“ šeptal Greg a něžně Alison líbal do vlasů. Ta se konečně pohnula a pomaličku obracela svoji mokrou uplakanou tvář k jeho. Pak se jejich pohledy střetly a bylo to jako blesk z čistého nebe – oběma projela spalující touha. Greg líbal Alison po celém těle a ona ho nechala – nechala vstoupit do hlubin jejího nitra. Když bylo po všem, zavládlo hrobové ticho, které náhle rozrazil až Gregův spontánní výkřik „Už to mám, budeš mi dělat volavku – jedině tak tu zatracenou Medúzu dostaneme a pomstíme naše rodiny“. Alison na něj jen nechápavě zírala.


Vše pochopila až později, když Greg nastínil svůj plán, který spočíval v tom, že se Alison vetře do Willyho podniku pod záminkou práce barmanky a předpřipraví terén i Willyho pro policii. „ Dělej jen to, co zvládneš a co bude v danou chvíli možné, jenom ho nesmíš zranit, prostě ho jenom načni a my ho už doděláme“ poučoval ji Greg „A nezapomeň, že vstupem do klubu je z tebe barmanka Desirée“ dodal ještě. A pak přišel na řadu převlek a paruka. Alison na tu podivnou směsici hadříků jen tak zírala, pak vzdychla „No, tak já si to tedy obléknu“. Což sice učinila, ale dlouho odmítala opustit ložnici. Nakonec jí Greg přece jen vylákal ven a „akce Medúza“ mohla začít.

První večer byl pro Alison hotový očistec – vůbec nevěděla kam dřív skočit, ale po několika službách chytila to správné tempo a pomaličku se začala rozhlížet kolem sebe a především se snažila mít Willyho Diamonda neustále na očích, to se jí víceméně dařilo, takže po nějaké době vypozorovala, že její dočasný šéf „s dlouhými chapadly“ neobvykle často mizí kdesi za barem. Jednoho večera si konečně dodala odvahy, u kolegy se vymluvila na náhlou žaludeční nevolnost a protáhla se za závěs. Rázem se ocitla v dlouhé úzké potemnělé chodbě.


Pomalu se vydala vpřed, po stranách bylo několik zamčených dveří a jinak jen šero a jakýsi dusný zápach. Teprve na úplném konci chodby narazila na dveře, které byly odemčené. Jenomže sotva vzala za kliku, zjistila, že visí nad jakousi šachtou, ze které k ní doléhaly nesrozumitelné tlumené hlasy. Rychle se zase napřímila, zabouchla a pádila chodbou pryč. A ještě tu noc kontaktovala Grega „Jsou tu falešný dveře na toaletu pro personál a za nima pořádný propadlo“ chrlila ze sebe. „Tam asi ty holky chytaly“ dodala ještě. A Greg neváhal a téměř okamžitě zahájil přípravy na velké finále – Alison dostala instrukce zdržet se až do zavírací hodiny, předpřipravit Willyho a především umožnit policii volný vstup do klubu. Nejprve z toho byla celá nervózní a nesvá, ale když jí Greg poplácal po zádech, a políbil pro štěstí, váhat přestala a hrdě vyrazila do akce.


Ten večer se jako naschvál příšerně vlekl, ale nakonec přece jen nastala zavíračka a v baru zůstala jen Alison a opilý William Diamond, který se opíral o bar a škemral „No tak, Desirée, zatanči mi“ blábolil. Alison jen ještě mrkla na velké hodiny nad barem a ochotně se vrhla k tyči na podiu a začala se vlnit, seč to šlo – teď už zbývalo jen nalákat na podium Willyho. „Nechce si to Velkej šéf vyzkoušet semnou“ zašeptala vzrušeným hlasem. A ten blbec Willy nezaváhal snad ani vteřinku a hned se sápal nahoru. „Tak na to zapomeň“ zašklebila se Alison a hbitě Willymu zavěsila na opasek zvláštní lano určené pro tanečnice a ruče chlápka vytáhla až ke stropu. „To máš za ty nevinné duše, které si zamordoval. Za mého muže, dceru i Gregovu rodinu. “ řvala na něj. „A nejrači bych tě rozpárala jako prase na porážce, ale nesmím, takže tě tu takle nechám spravedlnosti – tentokrát už jí neunikneš“ křikla ještě. Pak už jen stačilo vzít si ty správné klíče, připravit vstup pro policii a vytratit se zadním vchodem.


Jakmile byla Alison venku, zahodila klíče a paruku do kanálu, poté popošla o ulici dál a chvíli vyčkávala na rohu, dokud nedorazilo stříbrné auto, do kterého rychle nasedla. „Tak kam to bude, paninko?“, zeptal se řidič. „ Za dcerou, Gregory, za dcerou“ usmála se Alison.


A tak jedna „Medúza“ jednou pro vždy přišla o svá jedovatá chapadla.